O balkonach - SMReja

Logo SM im. M. Reja

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. M. Reja

Przejdź do treści

O balkonach

Wiadomości i komunikaty
INFORMACJA DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW

Spółdzielnia prosi mieszkańców naszego osiedla, którzy mają postawione na posadzkach      balkonowych szafki ,kwietniki i inne przedmioty o niestawianie ich bezpośrednio na posadzce.

Powyższe skutkuje brakiem odprowadzania wody oraz brakiem wentylacji czego efektem jest wnikanie  wilgoci do wnętrza płyty balkonu. Skutkiem przenikania wilgoci jest degradacja płyty: betonu oraz prętów zbrojeniowych. Najczęściej uwidacznia to się zaciekami i wykwitami oraz odpadaniem tynku na spodzie płyty.

Postawienie przedmiotów na ruszczcie /drewnianym, plastikowym/ pozwoli na prawidłowe odprowadzenie wody na zewnątrz płyty i przewietrzanie powierzchni pod przedmiotami.
Spółdzielnia apeluje także o cykliczne usuwanie z płyt pyłu i innych zanieczyszczeń a w okresie zimowym usuwanie zalegającego śniegu. Umożliwi to lepsze spływanie wody z płyty i zapobiegnie jej uszkodzeniu.

Stosowanie się do powyższych uwag pozwoli nam dłużej zachować estetykę i wartość użytkową budynków co przekłada się na koszty ich utrzymania.

Opracował :Dział Techniczny Spółdzielni
SM Reja (2013-2023) wszelkie prawa zastrzeżone (c)
Ostatnia modyfikacja 15-05-2024
Projekt i wykonanie - A.J.U.
Wróć do spisu treści